Luyties WeB

Hannibal Lecter

Anthony Hopkins má za sebou opravdu velkou spoustu skvělých rolí, ale žádná jeho postava nebyla výraznější než Hannibal Lecter, se kterým jsme se poprvé poznali roku 1991 v ceněném hororu (respektive psychothrilleru) Mlčení jehňátek. Celkem pět sošek Oscara je pro výše uvedený filmový žánr naprosto unikátním a sám Hannibal si jednu z nich zaslouženě odnesl. Čím nás jeho postava - i v dalších několika pokračováních - tolik oslnila?

Hannibal Lecter by možná byl úplně normální člověk jako ostatní, jenže tragický incident z jeho dětství ho naprosto změnil. Stal se z něj inteligentní člověk, znalec historie a umění, uznávaný psychiatr a.... milovník lidského masa. Stal se jedním z deseti nejhledanějších a nejnebezpečnějších lidí na světě. A to i přesto, že se prakticky vůbec neskrývá a dokonce i občas vyučuje historii a pořádá zábavy.

A jaké jsou jeho zbraně? Svým vystupováním dokáže přinutit lidi dělat nenormální věci. O tom by mohl vyprávět například pan Verger, který ho k smrti nenávidí. V mládí ho totiž poslechnul a v návalu emforie si střepem rozřezal obličej jen proto, aby jím nakrmil svého psa.

A jeho kanibalské sklony? Doktor Lecter vystudoval anatomii a mezi jeho speciality patří především některé části lidského mozku, které s ledovým klidem odřezává z ještě žijícího člověka. Tyto jeho činy mají dokonce své obdivovatele (červený drak).

Významnou osobou v Hannibalově životě zaujímá také agentka Clarice Starlingová, kterou zbožňuje a nikdy by jí neublížil, i když ta se jej snaží dopadnout. Jejich rozhovory plné tajemna patří k tomu nejlepšímu.

Závěr:
Hannibal Lecter je jednou z nejkontroverznějších postav světové kinematografie, životní rolí Anthony Hopkinse a nejznámějším kanibalem světa. Co je ale nejvíc šokující je fakt, že i přesto má naše sympatie.

Hannibal Lecter

Hannibal Lecter.jpeg